مرکز آموزش فنی و حرفه ای

شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه

شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه

به وبلاگ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه خوش آمدید.
ضمن عرض خیر مقدم به همه بازدید کنندگان از این سایت ؛
امیدواریم بتوانیم در هر چه بهتر کردن راههای ارتباطی با شما متقاضیان محترم آموزش، کارجویان، دانش آموزان، دانشجویان و سایر عزیزانی که برای آموزشهای رایگان فنی و حرفه ای به این مرکز مراجعه میکنند کوشا باشیم.
با امید سربلندی همه جوانان ایرانی منتظر حضورتان و نظراتتان هستیم.

روابط عمومی مرکز شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه

فرآیند آزمون کتبی و عملی

دوشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۵، ۰۱:۰۳ ق.ظ

 آزمون کتبی

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای ساماندهی فرآیند صدور کارتهای مهارت و تعیین سطح علمی و عملی کارآموزان مراکز، آموزشگاهها و متقاضیان آزاد دریافت گواهینامه مهارت، از دو آزمون کتبی و عملی برای تعیین سطح مهارتی آنان استفاده مینماید که این آزمونها در تاریخ های معین و بر اساس تقویم زمانبندی آزمونهای کتبی و عملی که در ابتدای هر سال توسط اداره سنجش و ارزشیابی سازمان اعلام میگردد در طول سال برگزار خواهد شد.

آگاهی از اصول فرآیند برگزاری آزمونهای کتبی و عملی و رعایت نکات آن برای تمامی کارآموزان مرکز، آموزشگاههای آزاد و سایر متقاضیان، ضروری بوده و باعث سهولت و تسریع در فرآیند انجام آن خواهد شد. که در نهایت نتیجه مطلوبتری از آن حاصل خواهد آمد. بدین جهت کارآموزان مرکز یا آموزشگاههای آزاد که میبایست در آزمون کتبی پایان دوره شرکت کنند و همچنین متقاضیان آزمونهای صنعت ساختمان و تقاهم نامه، لازم است نکات زیر را در هر چه بهتر برگزار شدن این آزمونها مد نظر داشته باشند:

 1. اطمینان از انجام صحیح فرآیند ثبت نام در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و معرفی به آزمون پایان دوره. (کارآموزان مرکز و آموزشگاههای آزاد)
 2. اطمینان از انجام صحیح فرآیند ثبت نام در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ارایه مدارک و تشکیل پرونده در مرکز آموزش طبق تقویم زمانبندی. (متقاضیان صنعت ساختمان و تفاهم نامه)
 3. اصلاح مشخصات شناسنامه ای و بررسی مستندات ثبت نام شدگان آزمون صنعت ساختمان و تفاهم نامه. (متقاضیان صنعت ساختمان و تفاهم نامه)
 4. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون از طریق پورتال سازمان و بررسی مستندات مندرج در کارت.
 5. مراجعه به واحد آزمون مرکز جهت اصلاح کارت ورود به جلسه در صورت مغایرت مشخصات شناسنامه ای فرد با مندرجات کارت.
 6. دقت در تاریخ و زمان آزمون کتبی و شماره صندلی درج شده روی کارت و حضور به موقع در جلسه آزمون. (آزمون دهندگان باید حداقل 30 دقیقه قبل از آزمون در مرکز حضور داشته باشند)
 7. همراه داشتن مداد سیاه نرم و پاک کن و مداد تراش جهت پر کردن پاسخنامه.
 8. امضای صورتجلسه مخصوص حضور و غیاب آزمون دهندگان در هنگام ورود به مرکز.
 9. نصب کارت ورود به جلسه در محل سینه و روی لباس و بررسی مشخصات مندرج در پاسخنامه با مشخصات شناسنامه ای.
 10. اطلاع به مسئولین ذیربط در صورت مشاهده مغایرت اطلاعات در پاسخنامه پس از پایان جلسه آزمون.
 11. پر کردن اطلاعات خواسته شده در پایین برگه پاسخنامه و امضاء.
 12. ارایه پاسخنامه و برگه سوال به مسئولین، پس از پایان آزمون.
 13. نگهداری و حفظ کارت ورود به جلسه و ارایه آن در روز آزمون عملی به مسئولین آزمون یا ناظر آزمون عملی.

تصویر یک نمونه پاسخنامه آزمون که برای شناسایی بهتر، بعضی قسمتهای آن رنگ آمیزی شده است

برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی روی آن کلیک نمایید

برای سهولت و شناسایی بهتر قسمتهای پاسخنامه، این تصویر با چهار رنگ علامتگذاری شده است.

در تصویر فوق، قسمتهایی که با رنگ قرمز مشخص شده است شامل اطلاعات شناسنامه ای آزمون دهنده میباشد که هر فرد باید با توجه به مشخصات خود آنها را بررسی نموده در صورت مشاهده مغایرت، مراتب را به مسئولین ذیربط اطلاع دهد.

رنگ سبز محلی از پاسخنامه است که آزمون دهنده مجاز به پر کردن آنها میباشد که شامل درج مشخصات نام و نام خانودادگی، شماره شناسنامه (کد ملی)، تاریخ تولد، نام پدر و امضاء آزمون دهنده در قست پایین پاسخنامه، و قسمت سبز رنگ بالا، برای درج جوابهای آزمون در نظر گرفته شده که از سمت چپ پاسخنامه با شماره 1 الی 200 شماره گذاری شده است و نشان دهنده شماره سوال در برگه سوالات میباشد. هر شماره شامل چهار جای خالی است که یکی از آنها به تشخیص کارآموز (آزمون دهنده) باید بعنوان پاسخ صحیح علامتگذاری گردد. تعداد شماره هایی که در پاسخنامه باید علامتگذاری شود به تعداد سوالات در برگه سوال بستگی دارد.

قسمتهای زرد رنگ شامل دستوراتی است که آزمون دهنده باید رعایت نماید و قسمتهای آبی رنگ محلی از پاسخنامه است که هر نوع علامتگذاری در آنها موجب ابطال پاسخنامه و عدم تصحیح آن خواهد شد.


 آزمون عملی

مطالب این قسمت در دست تهیه میباشد

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۸/۱۷
روابط عمومی مرکز شهید خوش سیرت

آزمون

آزمون کتبی

واحد آزمون

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی